Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS

Tragiczny dzień na Warmii i Mazurach! Trzecia ofiara koronawirusa w regionie, rekordowy wzrost zakażeń!

2020-08-11 11:49

Koronawirus w Polsce. Coraz gorsza sytuacja na Warmii i Mazurach! Wtorek (11 sierpnia) był kolejnym dniem z rekordowym przyrostem dziennym zakażeń. Wirusem SARS-CoV-2 zaraziły się aż 32 osoby. Mamy też trzecią ofiarę epidemii w woj. warmińsko-mazurskim. Sprawdź szczegóły!

Trzecia ofiara koronawirusa na Warmii i Mazurach

Nie żyje trzecia osoba z Warmii i Mazur zakażona koronawirusem. Kim była pacjentka? To 85-letnia kobieta z powiatu piskiego, która zmarła w szpitalu w Elblągu. Cierpiała na choroby współistniejące. Wcześniej z powodu COVID-19 w woj. warmińsko-mazurskim zmarł 74-letni mężczyzna z powiatu oleckiego oraz 85-letnia kobieta z miejscowości Spytajny w powiecie bartoszyckim.

Nowe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach

Niepokoić może też gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wtorek (11 sierpnia) był kolejnym dniem z rekordowym przyrostem dziennym. Potwierdzono aż 32 nowe zakażenia.

Nowe ognisko choroby wykryto w powiecie działdowskim. Zaraziło się tam aż 21 osób: 6 młodych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 dziewczynki, 2 chłopców, 2 starsze kobiety i kobieta w średnim wieku.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

Nowe zakażenia wykryto również w Olsztynie (chłopiec), Elblągu (młoda kobieta, młody mężczyzna i starsza kobieta) oraz w powiatach: olsztyńskim (młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku), ostródzkim (młoda kobieta, starsza kobieta,kobieta w średnim wieku) oraz bartoszyckim (młoda kobieta).

W sumie na Warmii i Mazurach na koronawirusa zachorowało 528 osób, najwięcej w powiecie iławskim (75). Wyzdrowiało 290 pacjentów. Najnowsze przypadki wygranej walki z COVID-19 to młoda kobieta z powiatu szczycieńskiego i kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego. Tymczasem w całej Polsce na koronawirusa zachorowało 52691 osób, zaś 1821 pacjentów zmarło.

Sonda
Ten z apteki lub ten laboratoryjny?
Życie w czerwonej strefie