Koronawirus: prawie 700 zakażonych w Polsce, nowe przypadki na Warmii i Mazurach!

2020-08-04 11:48 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. Rekordowy przyrost dzienny w naszym kraju! Ministerstwo Zdrowia potwierdziło we wtorek (4 sierpnia) aż 680 nowych przypadków zakażenia. 4 z nich to osoby z Warmii i Mazur. Liczba potwierdzonych przypadków zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim bliża się do 400. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus w Polsce. Kolejny rekord

Kolejny dzień z rekordowym przyrostem dziennym, jeśli chodzi o epidemię koronawirusa w Polsce. We wtorek (4 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach. Aż 222 z nich pochodzą ze Śląska. W sumie w naszym kraju już 48149 osób zachorowało na COVID-19, a 1738 pacjentów zmarło.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

Jak wygląda aktualna sytuacja na Warmii i Mazurach? W naszym regionie liczba zakażeń zbliża się do 400. Obecnie jest ich 389, po tym jak we wtorek (4 sierpnia) wyrkyko 4 nowe zakażenia.

Kim są pacjenci? To starszy mężczyzna z powiatu nowomiejskiego oraz dziewczynka, młody mężczyzna i starsza kobieta z powiatu ostródzkiego. W sumie najwięcej zachorowań na COVID-19 wykryto w powiecie iławskim (73).

We wtorek (4 sierpnia) na Warmii i Mazurach więcej było jednak ozdrowieńców niż zakażonych. Walkę z koronawirusem wygrało 5 osób: młoda kobieta i kobieta w średnim wieku z powiatu nidzickiego oraz starsza kobieta, młoda kobieta i kobieta w średnim wieku z powiatu ełckiego. W sumie w woj. warmińsko-mazurskim jest 276 ozdrowieńców. Od początku epidemii zmarły 2 osoby.

Co mówią pozostałe statystyki? Hospitalizowanych jest 21 pacjentów. W kwarantannie przebywają 1182 osoby, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 519.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.