Koronawirus: rekord zakażeń w Polsce i na Warmii i Mazurach! [RAPORT, 1 sierpnia]

2020-08-01 11:01 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Coraz gorsza sytuacja epidemiologiczna w Polsce! W sobotę (1 sierpnia) odnotowaliśmy kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Jest ich 658. Fatalnie jest też na Warmii i Mazurach. Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 17 nowych przypadkach. Tylko raz dzienny przyrost zachorowań był w naszym regionie tak wysoki. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Kilkanaście nowych zakażeń

Koronawirus w Polsce. 658 nowych przypadków zakażenia i 5 ofiar śmiertelnych epidemii - tak wygląda bilans Ministerstwa Zdrowia z 1 sierpnia. Znowu odnotowano rekordowy wzrost zachorowań. W sumie w naszym kraju na COVID-19 zachorowało 46346 osób, zaś 1721 pacjentów zmarło.

Zła sytuacja epidemiologiczna jest też na Warmii i Mazurach. W sobotę (1 sierpnia) wykryto w naszym województwie aż 17 nowych przypadków koronawirusa. Tak wysoki przyrost dzienny zdarzył się tylko raz.

Coraz gorzej jest w powiecie iławskim, gdzie potwierdzono już 73 przypadki zakażenia. W najnowszym raporcie jest aż 7 pacjentów okolic Iławy z pozytywnym wynikiem badań. To 3 młode kobiety, 3 młodych mężczyzn i mężczyzna w średnim wieku.

Nowe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach?

Pozostali zarażeni pacjenci to mężczyzna w średnim wieku z Olsztyna, młody mężczyzna z powiatu olsztyńskiego, mężczyzna z powiatu elbląskiego oraz aż 7 osób z powiatu ostródzkiego: chłopiec, dziewczynka, starszy mężczyzna oraz dwie młode kobiety i dwóch młodych mężczyzn.

Czyżby Ostróda była nowym ogniskiem koronawirusa na Warmii i Mazurach? W sumie w naszym regionie na COVID-19 zachorowało już 379 osób.

Koronawirus: coraz więcej ozdrowieńców na Warmii i Mazurach

Na szczęście rośnie też liczba ozdrowieńców. Walkę z koronawirusem wygrało kolejnych 7 osób z woj. warmińsko-mazurskiego: kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego oraz 6 pacjentów z powiatu ełckiego: chłopiec, kobieta w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, młody mężczyzna, starszy mężczyzna i starsza kobieta.

W sumie na Warmii i Mazurach jest 267 ozdrowieńców. Dwoje pacjentów zmarło od początku epidemii.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.