Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia, fatalna sytuacja w powiecie na Mazurach!

2020-07-03 11:26 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (3 lipca) o nowych przypadkach zakażenia na Warmii i Mazurach. Potwierdzono 5 nowych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie w woj. warmińsko-mazurskim już 267 osób zaraziło się koronawirusem. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Fatalna sytuacja w powiecie piskim

Wzrost zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. W piątek (3 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach zachorowania w naszym regionie. Szczególną uwagę zwraca stały, duży wzrost liczby zarażonych w powiecie piskim.

Tylko w piątek potwierdzono zakażenie u dziewczynki, młodej kobiety i dwóch młodych mężczyzn. To już w sumie 34 zachorowania. Na COVID-19 zachorował też młody mężczyzna z powiatu iławskiego, gdzie zakażeń jest najwięcej w całym woj. warmińsko-mazurskim (39). Wszyscy pacjenci przebywają w izolacji domowej.

W sumie już 267 osób z Warmii i Mazur zachorowało na koronawirusa. Wyzdrowiało 179 pacjentów, a jedna osoba zmarła. Od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim wykonano prawie 41 tysięcy testów na obecność COVID-19. Tymczasem w całej Polsce koronawirusem zaraziło się 35 405 osób, a 1 507 zmarło.

Kolizja w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.