Służby na Warmii i Mazurach sprawdzają przestrzeganie kwarantanny domowej

i

Autor: wm.policja.gov.pl Kilka osób z woj. warmińsko-mazurskiego otrzymało ogromne kary za łamanie obowiązujących zasad.

Koronawirus warmińsko-mazurskie: DRAKOŃSKA KARA za łamanie zakazów od sanepidu!

2020-04-17 12:01

Koronawirus w Polsce. Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń w związku z epidemią. Niestety, pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, nie wszyscy poważnie traktują wprowadzone obostrzenia i zakazy. W woj. warmińsko-mazurskim nie brakuje przypadków łamania kwarantanny domowej lub ignorowania rządowych zakazów. Kilka osób zostało już za to surowo ukaranych.

Koronawirus: kilkanaście tysięcy złotych kary!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. 45-letni mężczyzna z Barczewa kilkukrotnie złamał obowiązuje przepisy dotyczące zakazu przemieszczania się, w tym również przebywania na terenie jednego ze skwerów w mieście.

- Policjanci zgromadzili stosowną dokumentację, na której podstawie służby sanitarne w drodze postępowania administracyjnego nałożyły na mężczyznę dwie kary w drodze decyzji administracyjnych na łączną kwotę w wysokości 15 tysięcy złotych - mówi sierż. Andrzej Jurkun z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Dlaczego koronawirus zabija młodych?

Pisz: Kwarantanna w garażu przy alkoholu

W czwartek (16 kwietnia) przed godz. 23 policjanci piskiej prewencji otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli przy garażach jest głośno. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli, że jeden z garaży jest otwarty. W środku był 30-letni mieszkaniec Pisza, który pił alkohol.

- Twierdził, że przyszedł tu, bo pokłócił się z dziewczyną, która wróciła już do domu. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna ten jest objęty kwarantanną, gdyż już po raz kolejny naruszył jej zasady - mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

W trakcie interwencji 30-latek był arogancki wobec funkcjonariuszy i przejawiał lekceważący stosunek do obowiązku kwarantanny. Za naruszenie obowiązku kwarantanny mieszkaniec Pisza będzie odpowiadał przed sądem za popełnione wykroczenie. Dodatkowo policjanci poinformują o zaistniałej sytuacji służby sanitarne. Te mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu nałożył już takie kary administracyjne na mieszkańca Pisza, Orzysza oraz mieszkanki Gdańska przebywającej w Rucianem – Nidzie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

KoronawirusRaport: Olsztyn 17.04

Koronawirus na Warmii i Mazurach