Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

i

Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach.

Turystyka

Lotnisko w Szymanach. Tego nie było nigdy w historii. "Dobry start sezonu letniego"

2023-06-06 13:41

W maju 2023 r. z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach skorzystało 13 623 pasażerów, podczas gdy w maju 2022 r. podróżnych było niemal 12 tysięcy. Jak informują przedstawiciele portu, tegoroczny wynik to wzrost liczby osób o 13,6 proc. i najlepszy maj w historii lotniska.

Jak poinformował rzecznik lotniska w Szymanach Dariusz Naworski, statystyki pokazują sukcesywną odbudowę ruchu pasażerskiego po pandemii COVID-19 i zapowiadają udany sezon wakacyjny. - Majowy wynik to dobry start sezonu letniego. To także potwierdzenie, że wielu mieszkańców naszego regionu, ale również turystów odwiedzających go, wybiera wygodną i szybką opcję podróży lotniczej z i na Warmię i Mazury. Mamy nadzieję, że tendencja ta utrzyma się a wakacyjne loty czarterowe dodatkowo napędzą ruch na naszym lotnisku - podkreślił cytowany w komunikacie Wiktor Wójcik, prezes spółki zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata ma być darmowy transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.

Lotnisko w Szymanach. Letni rozkład lotów

Letni rozkład lotów lotniska w Szymanach obejmuje rejsowe połączenia z/do: Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki, Krakowa realizowane przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele, do Wrocławia realizowane przez Ryanair w czwartki i niedziele, Dortmundu (Wizz Air we wtorki i soboty), do Londyn Stansted realizowane przez Ryanair w poniedziałki i piątki oraz do Londyn Luton - Wizz Air, wtorki i soboty. Tegoroczną nowością jest połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez touroperatora Itakę w środy od 21 czerwca do 20 września 2023 r.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gliński podjął decyzję ws. "szubienic". Prezydent Olsztyna nie odpuszcza

Sonda
Boisz się latać samolotem?
P. JAKI: DORADZAŁBYM NASZEJ STRONIE WIĘCEJ POKORY