Marsz Równości w cieniu skandalu. Młoda kobieta postrzelona w głowę!

i

Autor: Art Service /Super Express Marsz Równości w cieniu skandalu. Młoda kobieta postrzelona w głowę!

Policja szuka sprawcy

Marsz Równości w cieniu skandalu. Młoda kobieta postrzelona w głowę!

2023-05-23 18:06

Podczas Marszu Równości w Olsztynie doszło do skandalicznego incydentu. 21-latka została postrzelona w głowę, najprawdopodobniej z wiatrówki. Sprawcy nie ustalono. Sprawą zajmuje się policja.

Marsz Równości w Olsztynie. 21-latka postrzelona z wiatrówki

Organizatorki Marszu Równości w Olsztynie poinformowały, że w sobotę (20 maja) przed godz. 17:00 na ul. Gałczyńskiego w Olsztynie 21-latka została postrzelona w głowę z wiatrówki. - Szła wraz z przyjaciółką na afterparty i niosła ze sobą plastikowy trzonek owinięty tęczową flagą. Na całe szczęście żyje i wyszła już ze szpitala - czytamy we wpisie organizatorek marszu w mediach społecznościowych. Informację o tym incydencie potwierdza też olsztyńska policja, choć mundurowi nie łączą postrzału z Marszem Równości.

Funkcjonariusze KMP w Olsztynie przesłuchali świadków i sprawdzają zapisy z kamer monitoringów. Zabezpieczono też śrut z wiatrówki. Sprawcy jak dotąd nie odnaleziono. Olsztyńscy policjanci prowadzą czynności w kierunku spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

- Choć policja nie łączy postrzelenia z Marszem, bezgranicznie potępiamy przemoc kierowaną wobec społeczności osób LGBTQIA+ i osób sojuszniczych. Z tym właśnie mierzymy się w całej Polsce, w tym w Olsztynie. Tu jest nasz dom i mamy prawo czuć się w nim bezpiecznie. Nie zastraszycie nas! - napisały w mediach społecznościowych organizatorki Marszu Równości, który przeszedł 20 maja ulicami Olsztyna po raz trzeci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zadźgał swojego ojca, wpadł po policyjnym pościgu. Ważna decyzja prokuratury

Sonda
Czy osoby LGBT w Polsce są dyskryminowane?
Krzysztof Śmiszek: Zapraszam Kaczyńskiego do klubu LGBT