Matka znęcała się nad dziećmi od lat! Nie bała się nawet sądu. NOWE FAKTY ws. pobicia 3-letniej dziewczynki

2021-03-01 15:01 sch
Matka i konkubent znęcali się nad dziewczynkami
Autor: wm.policja.gov.pl

3-letnia dziewczynka z poważnym urazem głowy przetransportowana została śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Niestety, nie był to nieszczęśliwy wypadek. O znęcanie się nad dziewczynką i jej rok młodszą siostrą podejrzani są matka dzieci oraz jej konkubent. Co gorsza, okazuje się, że 34-letnia Emilia R. znęcała się nad dziećmi od lat, a sąd już wcześniej ukarał ją za podobny czyn.

27 lutego 2021 . na wniosek Prokuratora Rejonowego w Piszu, Sąd Rejonowy w Piszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 34 letniej Emilii R. oraz jej partnera 31-letniego Tomasza M.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, 25 lutego 2021 r Emilia R. powiadomiła sąsiada, że jej 3-letnia córka jest nieprzytomna i potrzebuje pomocy. Niezwłocznie wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie nieprzytomną dziewczynkę przewieziono transportem lotniczym do szpitala w Olsztynie. Tam stwierdzono u dziecka m.in. krwiak podtwardówkowy, co zagrażało bezpośrednio jej życiu.

Podjęte niezwłocznie poprzez policję i Prokuraturę Rejonową w Piszu działania dały podstawę do przedstawienia Emilii R. zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 3 i 2 lat, tj. o przestępstwo z art. 207§la kk z zw. z art. 207§2kk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Matka i jej partner POBILI 3-letnią DZIEWCZYNKĘ! Śmigłowiec zabrał dziecko do szpitala w Olsztynie

Podobny zarzut oraz spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u dziecka przedstawiono Tomaszowi M. - Podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzucanych im czynów, przy czym wyjaśnienia ich należy uznać jedynie za linię obrony, wobec zgromadzonego już bardzo obszernego materiału dowodowego - mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury.

Dodatkowo ustalono, że Emilia R. została w 2019 r. skazana za znęcania psychiczne nad dziećmi przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju, a w lutym 2020r. Prokuratura Rejonowa w Piszu skierowała do Sądu Rejonowego w Piszu akt oskarżenia przeciwko niej, również za znęcanie się nad dziećmi, przy czym w sprawie tej wyrok jeszcze nie zapadł. Emilii R. za zarzucane jej przestępstwo grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, zaś Tomaszowi M. kata od 3 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dziewczynki wpadły pod lód. Nie żyje mężczyzna, który próbował je ratować

Super Raport 01.03 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15, Tomasz Trela - Lewica), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE