Matka i konkubent znęcali się nad dziewczynkami

i

Autor: wm.policja.gov.pl Matce dziewczynek grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Matka i jej partner POBILI 3-letnią DZIEWCZYNKĘ! Śmigłowiec zabrał dziecko do szpitala w Olsztynie

2021-03-01 12:27

Policjanci zatrzymali 34-letnią mieszkankę Orzysza i jej 31-letniego partnera podejrzanych o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec dwójki jej małoletnich dzieci. Oboje usłyszeli zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dziewczynkami w wieku 2 i 3 lat. Starsza z nich z poważnym urazem głowy trafiła do szpitala. Konkubent podejrzany jest też o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 3-latki. Matka dziewczynek i jej partner zostali tymczasowo aresztowani.

W sobotę (27 lutego) do policyjnego aresztu trafiła 34-letnia mieszkanka Orzysza Emilia R. i jej 31-letni partner Tomasz M. podejrzani o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec jej córeczek w wieku 2 i 3 lat. Starsza dziewczynka z poważnym urazem głowy przetransportowana została śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. W momencie zatrzymania zarówno matka, jak i jej konkubent, byli trzeźwi.

Oboje usłyszeli zarzut znęcania się nad dziewczynkami ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy ustalili, że zarówno matka dzieci, jak i jej konkubent stosowali wobec nich różne formy przemocy. Krzyczeli na nie, wyzywali je, a do tego popychali, szarpali za włosy i rzucali w nie różnymi przedmiotami. Konkubent usłyszał też zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 3-letniej córki swojej konkubiny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 3-letnia dziewczynka z Orzysza walczy o życie w szpitalu! Jej matka odpowie za znęcanie się

Matka i konkubent znęcali się nad dziewczynkami

i

Autor: wm.policja.gov.pl 31-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. Miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

- W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 31-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. Miał bowiem do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo składania fałszywych zeznań - mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Kobieta była już wcześniej karana za znęcanie się nad córkami. Kolejna sprawa jest w toku. Teraz decyzją sądu zarówna matka dziewczynek, jak i jej partner zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

W sprawie tej prowadzone jest śledztwo. Matce dziewczynek grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, a jej konkubentowi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dziewczynki wpadły pod lód. Nie żyje mężczyzna, który próbował je ratować

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być wyźsze?
Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany