Najważniejsze wydarzenia lipca w Olsztynie. Pamiętasz je wszystkie? [QUIZ]

2020-08-02 10:30 SCH
Najważniejsze wydarzenia lipca w Olsztynie
Autor: SCH Quiz o najważniejszych wydarzeniach lipca w Olsztynie.

Rozpoczęły się wakacje, często określane w przestrzeni publicznej mianem "sezonu ogórkowego". W lipcu w Olsztynie działo się jednak całkiem sporo. Stolica Warmii i Mazur, tak jak cała Polska, żyła II turą wyborów prezydenckich. Poza tym w woj. warmińsko-mazurskim stale rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Zapraszamy na quiz o najważniejszych wydarzeniach lipca w Olsztynie!

Lipiec w Olsztynie. Co się wydarzyło?

Cała Polska, w tym również Olsztyn wrócił do normalności w czasach epidemii koronawirusa. Wirus SARS-CoV-2 wciąż ma ogromne znaczeniu w życiu codziennym stolicy Warmii i Mazur oraz jego mieszkańców.

Lipiec to kolejny miesiąc walki z epidemią: kolejne przypadki zachorowań oraz zgonów, również na Warmii i Mazurach. Nawet pomimo łagodzonych obostrzeń i zakazów COVID-19 wciąż jest obecny w naszym życiu. Coraz częściej spekuluje się na temat powrotu zakazów. Pytania o epidemię ponownie znajdą się w naszym comiesięcznym quizie.

W lipcu Polacy, w tym również mieszkańcy Olsztyna, żyli wyborami prezydenckimi w Polsce. Na placu boju zostali już tylko Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, walczący ze sobą w II turze. 12 lipca olsztynianie ruszyli do urn i głosowali na swojego kandydata.

Przegląd wydarzeń lipca w Olsztynie. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z siedmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli śledzisz, co dzieje się w Olsztynie, musisz mieć 7/7! Powodzenia!

Dziki na starówce w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.