Kajdanki

i

Autor: Canva.com

Nietypowy gość policji w Szczytnie. "Wydaje mi się, że jestem poszukiwany"

2020-02-06 10:25

Z rzadko widzianą sytuacją spotkali się niedawno policjanci ze Szczytna. Zwykle to oni muszą łapać przestępców. Tymczasem we wtorek (4 lutego) zgłosił się do nich mężczyzna, który - jak twierdził - jest poszukiwany. Jego słowa okazały się prawdziwe. Postawa jest godna pochwały. Szkoda tylko, że wcześniej dopuścił się m.in. kradzieży.

W dość niecodziennej sytuacji uczestniczyli we wtorek (4 lutego) policjanci ze Szczytna. Przed południem do oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki zgłosił się 25-letni mieszkaniec Bartoszyc. - Wydaje mi się, że jestem poszukiwany - oznajmił mężczyzna.

Oficer dyżurny zweryfikował dane 25-latka w policyjnym systemie informatycznym. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia kary jednego miesiąca pozbawienia wolności. Mężczyzna będąc uprzednio karany za przestępstwo kradzieży, ponownie dopuścił się tego czynu, tym razem szarpiąc się z pracownikiem ochrony, który w wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń ciała.

Mężczyzna został zatrzymany przez szczycieńskich policjantów. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Bartoszycach 25-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Nasi Partnerzy polecają