Ojciec i syn wywieźli do lasu ponad 10 metrów sześciennych śmieci! Jaką dostali karę?

2020-07-07 12:14 Krzysztof Wójcik
Ponad 10 metrów sześciennych śmieci trafiło do olsztyńskich lasów!
Autor: RDLP Olsztyn Ponad 10 metrów sześciennych śmieci trafiło do olsztyńskich lasów!

Leśnicy z Nadleśnictwa Ostrołęka zlokalizowali kolejne nielegalne wysypisko śmieci! Tym razem natknęli się na 30 worków pełnych odpadów budowlanych. To ponad 30 m3 śmieci, które, jak się okazało, przyjechały do olsztyńskich lasów aż z Legionowa!

Od 1 maja strażnicy leśni z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie podjęli 21 interwencji związanych z zaśmiecaniem terenów leśnych. Aż w 18 przypadkach skończyło się ukaraniem sprawców wysokimi mandatami.

– Nie wiadomo, czy to wzrost opłat za utylizację śmieci, ale coraz więcej trafia ich do lasów nadzorowanych przez RDLP Olsztyn – czytamy na stronie dyrekcji.

Super Raport 6 VII (gość: Kaleta)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W ostatnim czasie na terenie Nadleśnictwa Ostrołęka ukarano czterech sprawców. Wystawiono wówczas mandaty karne na kwotę 1600 zł. Wśród nich znalazło się dwóch aż spod podwarszawskiego Legionowa. Byli to ojciec z synem, którzy na teren Leśnictwa Łęg (gmina Lelis) przywieźli ponad 30 worków, czyli około 10 metrów sześciennych odpadów remontowo-budowlanych.

Ustalenie właścicieli pozostawionych odpadów zajęło miejscowym strażnikom leśnym kilka dni, jednak ich wysiłek się opłacił! Spowodował bowime, że sprawcy zostali namierzeni i ukarani. Oboje – ojciec i syn – otrzymali mandaty na łączną kwotę 1000 złotych.

– Starszy ze sprawców tłumaczył się tym, że pomagał synowi w porządkach, a śmieci chciał wywieźć na wysypisko. Jednak nie przyjmowali tam takich śmieci – mówił Tomasz Więtczak, komendant posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Ostrołęka.

W ubiegłym roku olsztyńskie nadleśnictwa wydały ponad 1,5 mln złotych na sprzątanie lasów, gdzie zebrano prawie 9 tysięcy metrów sześciennych śmieci.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.