Olecko. Przewozili karetką nielegalnych migrantów. Pojazd trafił w ręce szpitala

2022-01-24 14:25
Karetka
Autor: wm.policja.gov.pl Karetka, którą przewożono nielegalnych migrantów, trafiła do szpitala w Olecku.

Karetka, która została wykorzystana do transportu nielegalnych migrantów, po dwóch miesiącach od jej zatrzymania posłuży szpitalowi w Olecku (warmińsko-mazurskie). Tak zdecydowała prokuratura. Karetką będą teraz jeździć ratownicy, m.in. do osób chorych na COVID-19.

Sprawa karetki miała swój początek 9 listopada 2021 r. w miejscowości Wieliczki (powiat olecki), gdzie policjanci oleckiej drogówki, w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej, zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę. Jej wygląd i wyposażenie, które posiadała, wzbudziły podejrzenie policjantów, co do faktycznego przeznaczenia tego pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zostało zabezpieczone, a kierujący, pasażer jak i obcokrajowcy zostali zatrzymani.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel, na podstawie wydanego postanowienia o nieodpłatnym przekazaniu zajętego samochodu specjalnego marki Mercedes-Benz, przekazał szpitalowi „Olmedica” w Olecku zatrzymany przez policjantów ambulans.

- Dzięki zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, karetką będą mogli teraz jeździć prawdziwi ratownicy i nieść pomoc potrzebującym - mówi sierż. szt. Piotr Krat, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Dodatkowy ambulans będzie przydatny w realizacji codziennych zadań, co znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu.

Sonda
Czy Polska powinna przyjąć białoruskich migrantów?
Podejrzana karetka na Podlasiu. W środku nielegalni migranci!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE