Olsztyn. Doprowadzał kierowców do rozpaczy! W chwili zatrzymania był uzbrojony

2021-06-24 14:35
Olsztyn. Przebijał opony w samochodach
Autor: Pixabay Od kilku dni olsztyńscy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy niszczenia mienia. Nieznany mężczyzna miał przecinać opony w zaparkowanych pojazdach.

Od kilku dni olsztyńscy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy niszczenia mienia. Nieznany mężczyzna miał przecinać opony w zaparkowanych pojazdach. Funkcjonariusze ustalili wizerunek mężczyzny, którego rozpoznał i zatrzymał policjant po służbie asp. Krzysztof Kłos. Sprawcą okazał się być 51-letni obywatel Niemiec. Zatrzymano przy nim kilka noży, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Krzysztof Kłos z Komisariatu Policji w Olsztynku w czasie wolnym doprowadził do zatrzymania mężczyzny, odpowiedzialnego za niszczenie opon w samochodach zaparkowanych na terenie Olsztyna. Podejrzewany o popełnienie przestępstwa mężczyzna, przy użyciu ostrych narzędzi w ciągu ostatnich kilku dni zniszczył poprzez przecięcie kilkanaście opon, powodując straty właścicieli pojazdów sięgające kilku tysięcy złotych.

Policyjne czynności w tej sprawie doprowadziły do ustalenia wizerunku mężczyzny odpowiedzialnego za niszczenie mienia. W środę, 23 czerwca, w godzinach popołudniowych, mężczyzna został rozpoznany przez policjanta będącego w czasie wolnym. Asp. Krzysztof Kłos o zauważeniu podejrzewanego mężczyzny poinformował oficera dyżurnego olsztyńskiej policji. Po chwili na miejsce skierowany został policyjny patrol.

Asp. Krzysztof Kłos zatrzymał podejrzewanego o zniszczenie mienia mężczyznę, a następnie przekazał go interweniującym policjantom. 51-letni obywatel Niemiec trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce zostaną przeprowadzone policyjne czynności z udziałem podejrzewanego o zniszczenie mienia mężczyzną. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy zniszczenia mienia może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bajtkowo. Kierowca busa zginął w tragicznym wypadku. Jego auto wjechało na przejazd kolejowy

Super Raport (Michał Woś - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Michał Listkiewicz - były prezes PZPN), Sedno Sprawy: Krzysztof Pyrć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE