Ratusz w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna W związku z koronawirusem u pracowników, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Olsztynie, ograniczona zostaje liczba spraw, które będzie można tam załatwić.

Olsztyn, Elbląg i inni. 10 największych miast woj. warmińsko-mazurskiego! [GALERIA]

2021-07-10 7:00

Z województwem warmińsko-mazurskim kojarzony jest przede wszystkim Olsztyn jako jego stolica. To miasto największe zarówno pod względem obszaru, jak i ludności. Turyści z naszym regionem kojarzą też mniejsze miejscowości, jak np. Mikołajki czy Giżycko, których próżno szukać w naszym zestawieniu. Sprawdźcie 10 największych miast woj. warmińsko-mazurskiego!

Województwo warmińsko-mazurskie podzielone jest na 19 powiatów i 2 miasta na prawach powiatu. To Elbląg i Olsztyn, stolica województwa. W skład powiatów wchodzi 116 gmin: 16 miejskich, 34 miejsko-wiejskie i 66 wiejskich. Mieszka tu prawie 1,5 miliona ludzi. Dwa miasta (wspomniany Olsztyn i Elbląg) liczą ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Woj. warmińsko-mazurskie to jednak nie tylko jego największe miasta, ale także cała masa urokliwych, mniejszych miejscowości, do których tłumnie zjeżdżają turyści polscy i zagraniczni. W specjalnej galerii prezentujemy Wam 10 największych miast Warmii i Mazur. Jak myślicie, które miasta znajdują się w gronie 10 największych? Kętrzyn czy Lidzbark Warmiński? Gołdap czy Ostróda? Sprawdźcie sami!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [GALERIA]

Prof. Wiesław Godzic: Rząd chce by media mu klaskały. To kierunek w stronę Białorusi [Super Raport]