Olsztyn. Na jeziorze Ukiel przewróciła się łódź. Malutkie dzieci wpadły do wody!

2021-07-27 8:23
Wywrócona łódka na jeziorze Ukiel
Autor: wm.policja.gov.pl Wywrócona łódka na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Do wody wpadły 4 osoby.

Silny i gwałtowny wiatr oraz opady deszczu spowodowały, że doszło do przewrócenia łódki na Jeziorze Ukiel w Olsztynie. Żaglówką podróżowało dwóch mężczyzn wraz z dwójką dzieci. Z pomocą poszkodowanym ruszyli policyjni wodniacy, którzy wydobyli ich z wody.

W niedziele (25 lipca) olsztyńscy wodniacy dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Ukiel. - Około godz. 14:00 w wyniku nagłego pogorszenia się pogody, doszło do wywrócenia łódki typu omega, którą podróżowało dwóch mężczyzn oraz dzieci w wieku 4 i 7-lat - relacjonuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztyne.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję i podpłynęli do poszkodowanych, aby udzielić im pomocy. Sytuacja była na tyle groźna i wymagała dynamicznego działania, ponieważ jedno z dzieci zaplątało się o linkę przymocowaną do żaglówki. Policjanci po chwili wydobyli wszystkich na swoją łódź. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano także patrol WOPR-u, któremu przekazano poszkodowane osoby.

Całe zdarzenie skończyło się szczęśliwe nie tylko za sprawą policyjnej interwencji, ale również tego, że wszyscy pływający po jeziorze mieli kapoki. 32 i 42-latek byli trzeźwi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Popioły. Samochód uderzył w drzewo! Kierowcy nie udało się uratować

Wywrócona łódka na jeziorze Ukiel
Autor: wm.policja.gov.pl Wywrócona łódka na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Do wody wpadły 4 osoby.
Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE