Olsztyn. Sprzedawali przez internet hulajnogi elektryczne i spawarki. Oszukali wiele osób

2020-01-15 16:39 vera
Olsztyn. Sprzedawali przez internet hulajnogi elektryczne i spawarki. Oszukali wiele osób
Autor: Pixabay Olsztyn. Sprzedawali przez internet hulajnogi elektryczne i spawarki. Oszukali wiele osób

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy przez internet oszukali 22 osoby. Chodzi o 21 i 25-latka, którzy na fałszywych aukcjach internetowych oferowali do sprzedaży m.in. bilety na festiwale muzyczne, hulajnogi elektryczne, spawarki czy wynajem domków letniskowych.

Te rzeczy nigdy nie trafiły do kupujących. Młodzi mężczyźni oszukali 22 osoby, wyłudzając od nich łącznie ponad 10 tys. zł.

Czytaj także: Handlowali ludźmi, wykorzystywali biednych. Trafią za kratki na 15 lat? [ZOBACZ WIDEO]

- Dowody na to, że młodzi mężczyźni oszukiwali w sieci znajdowały się m.in. w zabezpieczonych przez policjantów telefonach komórkowych, kartach SIM czy potwierdzeniach dokonanych przelewów bankowych - informuje oficer prasowy policji.

Czytaj także: Śmierć na budowie pod Olsztynem! Mężczyzna spadł z OGROMNEJ wysokości

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą materiału dowodowego wobec 21 i 25-latka skierowany do sądu został akt oskarżenia dotyczący oszustw w sieci internetowej o których mowa w art. 286 KK. Zgodnie z obowiązującym prawem, młodym mężczyznom może teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o zachowanie czujności podczas korzystania z Internetu - kontynuuje oficer prasowy. - Nigdy nie mamy do końca pewności czy po drugiej stronie komputera nie znajduje się osoba, której zamiary nie są do końca szczere.