Ratusz w Olsztynie

i

Autor: Pixabay 31 października Olsztyn obchodzić będzie 668. urodziny. Na zdj. olsztyński ratusz.

Olsztyn świętuje urodziny. MOK przygotował konkurs. Ostatnie dni na zgłoszenie

2021-10-19 14:19

Zbliżają się 668. urodziny Olsztyna. Stolica Warmii i Mazur swoje święto ma 31 października. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie organizuje konkurs wiedzy o mieście. Do wygrania są 3000 złotych. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 22 października.

31 października Olsztyn obchodzić będzie 668. urodziny. Z tej okazji przygotowano konkurs. - Na urodziny miasta organizujemy turniej wiedzy o Olsztynie. Szukamy śmiałków, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego miasta - zaprasza Karolina Lewandowska, kierowniczka informacji i promocji w Miejskim Ośrodku Kultury. Zgłoszenia już ruszyły. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października. Dwa dni później odbędą się eliminacje, podczas których wyłoniona zostanie trójka najlepszych uczestników. A wielki finał zaplanowany jest w dniu 668. urodzin Olsztyna, 31 października, w sali pod Amfiteatrem.

Na śmiałków czeka 36 pytań z czterech kategorii (dzieje Olsztyna od pradziejów do I rozbioru Polski, od 1772 r. do 1945 r., od 1945 r. do współczesności oraz sztuka i architektura Olsztyna). Wiedzę uczestników oceni jury, składające się z ekspertów tematu - historyków, badaczy dziejów Olsztyna i znawców historii Warmii i Mazur. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3000 zł!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Turecki tramwaj w Olsztynie. To już prawie komplet

Maciej Żurawski mocno zawiedziony reprezentacją Polski. Wymienia słabości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE