Olsztyn: Tragiczna śmierć Weroniki i Sebastiana. Podejrzany wyjdzie z aresztu?

i

Autor: POLICJA, FACEBOOK Olsztyn: Tragiczna śmierć Weroniki i Sebastiana. Podejrzany wyjdzie z aresztu?

Olsztyn. Tragiczna śmierć Weroniki i Sebastiana. Podejrzany wyjdzie z aresztu?

2021-12-06 9:35

Zbigniew G., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, przebywa obecnie w areszcie. Obrona mężczyzny złożyła zażalenie do miejscowego sądu rejonowego. Zdaniem prawników, prędkość, z jaką poruszał się ich klient, była znacznie mniejsza niż 190 km/h wskazywane przez biegłych. W najbliższych dniach sąd ma odnieść się do zażalenia podejrzanego. W wypadku przy ul. Bałtyckiej zginęło młode rodzeństwo: Weronika i Sebastian.

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie trafiło zażalenie na postanowienie o areszcie dla Zbigniewa G. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej, do którego doszło 11 listopada. W wyniku zdarzenia zginęło młode rodzeństwo: Weronika i Sebastian. Biegli, wyjaśniając sprawę wypadku, ustalili, że Zbigniew G. miał jechać autem z prędkością 190 km/h! Obrońcy podejrzanego uważają, że prędkość była mniejsza. Informację o zażaleniu potwierdził "Gazecie Olsztyńskiej" Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. W sprawie wciąż trwa prokuratorskie śledztwo.

Pożegnanie Weroniki i Sebastiana. Zobacz zdjęcia z pogrzebu

Od śmierci Weroniki i Sebastiana minął niespełna miesiąc. 11 listopada wieczorem jechali razem, autem kierowała Weronika. W pewnym momencie w ich samochód wjechał pojazd kierowany przez Zbigniewa G. Młode rodzeństwo zginęło na miejscu, nie miało szans na przeżycie w starciu z pędzącym samochodem. Weronika miała 23 lata, a Sebastian - 25. Zbigniew G. uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Policja odnalazła go kilkanaście godzin po wypadku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Weronika i Sebastian spoczęli w jednym grobie. Łzy same płyną do oczu. "Do zobaczenia" [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Ostatnia droga rodzeństwa.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE