Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn już 29 lutego zagra pierwszy mecz ligowy w tym roku. Rywalem będzie Odra Opole

Ostatni sprawdzian przed ligą. Stomil Olsztyn wygrał z wicemistrzem Łotwy [WIDEO]

2020-02-22 14:59

Piłkarze Stomilu Olsztyn 29 lutego wrócą na pierwszoligowe boiska. Biało-niebiescy mają za sobą ostatni sparing przed meczem z Odrą Opole. Przed własną publicznością zawodnicy trenera Piotra Zajączkowskiego pokonali 1:0 RFS Ryga.

Gol na początku meczu

Mecz został rozstrzygnięty już na początku. W szóstej minucie z bliskiej odległości do bramki trafił Szymon Sobczak. Trener Piotr Zajączkowski w meczu z wicemistrzem Łotwy wystawił dwie jedenastki. Obie zagrały po 45 minut. Stomil miał zagrać jeszcze w sobotę w Pasymiu z trzecioligowym Sokołem Ostróda, ale z powodu złego stanu murawy, mecz nie odbędzie się.

Przeciwko RFS Ryga zagrali piłkarze testowani przez Stomil. Byli to dwaj Łotysze: Nikita Kovalonoks i znany na polskich boiskach Eduards Visnjakovs. 30-letni napastnik grał w przeszłości w Widzewie Łódź i Ruchu Chorzów.

- Zagraliśmy na naszym stadionie przy naszych wiernych kibicach na dobrze przygotowanej murawie. Rywale to wicemistrzowie Łotwy, więc wiedzieliśmy, że będzie to wymagający rywal. Mecz był na niezłym poziomie. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Za nami dwa obozy przygotowawcze. Mieliśmy dobre warunki do trenowania - powiedział po meczu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn.

Vlog Andrzeja Kostyry: Wilder-Fury 2