Parada Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy

i

Autor: Dorota Lakner

Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci do szkoły! Grożą mu dwa lata więzienia

2019-10-10 10:58

Prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 62-latek, który woził dzieci do jednej ze szkół na terenie gminy Małdyty w powiecie ostródzkim. Policjanci zatrzymali go dzięki zgłoszeniu obywatela, zaniepokojonego podejrzanym zachowaniem kierowcy.

W poniedziałek przed godz. 7:00 policjanci z Ostródy zostali powiadomieni o niepokojącym zachowaniu kierowcy autobusu dowożącego dzieci do szkoły. Zgłaszający podejrzewał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ostródzkiej drogówki zatrzymali autobus do kontroli i potwierdzili obawy osoby zgłaszającej. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,8 promila. 62-latek stracił już prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo kierowca musi wykonać świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają