Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Ruch pociągów w Olsztynie wstrzymany

i

Autor: KMP Olsztyn Zdj. ilustracyjne.

Śmierć na torach

Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę w Olsztynie. Ruch na kolei wstrzymany

2022-10-12 15:15

Tragedia na torach w Olsztynie. Pociąg osobowy relacji Koluszki - Olsztyn Główny śmiertelnie potrącił mężczyznę. Śledczy pracują na miejscu zdarzenia i wyjaśniają wszystkie przyczyny oraz okoliczności tragedii. W związku z wypadkiem, ruch kolejowy w tym miejscu został wstrzymany. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Tragedia na torach w Olsztynie. Ruch na kolei wstrzymany po tragicznym wypadku

W środę (12 października) po godz. 12 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu w rejonie torowiska w pobliżu osiedla studenckiego Kortowo. Pociąg osobowy relacji Koluszki – Olsztyn Główny potrącił mężczyznę. Niestety, zginął on na miejscu. Jak podaje Rafał Jackowski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, mężczyzna najprawdopodobniej "bezprawnie znalazł się na torowisku w chwili przejazdu pociągu". Śledczy ustalają tożsamość mężczyzny. W chwili wypadku pociągiem podróżowało około 50 pasażerów.

W związku z wypadkiem ruch na trasie kolejowej jest całkowicie wstrzymany. Utrudnienia mogą jeszcze potrwać przez najbliższych kilka godzin. Na miejsce tragedii skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator.

Przewoźnik zapewnił komunikację zastępczą, którą podróżni po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia mogli kontynuować dalszą podróż. Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniego maszynisty. Mężczyzna był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany