Przerażająca zbrodnia w Olsztynie. Zwłoki ofiary były ukryte w kawałkach. Ponowny proces Jacka W.

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express, Domin/Super Express Przerażająca zbrodnia w Olsztynie. Zwłoki ofiary były ukryte w kawałkach. Ponowny proces Jacka W.

Szok!

Przerażająca zbrodnia w Olsztynie. Zwłoki ofiary były ukryte w kawałkach. Ponowny proces Jacka W.

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się w środę ponowny proces Jacka W., oskarżonego o udział w porwaniu i dokonanie zabójstwa Tomasza S. ponad 20 lat temu. Jacek W. kilkanaście lat temu został prawomocnie za to skazany na karę dożywotniego więzienia. Szczegóły, jakie zdradza sąd są przerażające. Zwłoki Tomasza S. miały zostać ukryte w kawałkach w różnych miejscach, m.in. w jeziorze Pluszne pod Olsztynem.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak poinformował w komunikacie, że w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbyła się rozprawa, w której na ławie oskarżonych ponownie zasiadł Jacek W. Prokurator oskarżył Jacka W. o to, że w okresie od kwietnia do 26 maja 1999 r., wspólnie z innymi osobami, wziął udział w porwaniu Tomasza S., stosował wobec niego groźby oraz przemoc w celu zmuszenia go do przyznania się do udziału w zamachu bombowym na Krzysztofa A. Następnie Jacek W. dokonał zabójstwa Tomasza S., oddając w jego kierunku co najmniej jeden strzał z broni palnej skutkujący jego zgonem, przy czym jego zwłoki ukrył.

- Jacek W. w pierwszym dniu procesu złożył obszerne wyjaśnienia, w których zakwestionował swoje sprawstwo w zakresie czynów zarzucanych mu aktem oskarżenia. Następnie sąd rozpoczął odczytywanie wyjaśnień oskarżonego złożonych w trakcie postępowania przygotowawczego - przekazał Barczak. Proces Jacka W. będzie kontynuowany 22, 23 i 27 września.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Pijany ojciec miał opiekować się 7-latkiem. To, co zastali policjanci było jeszcze gorsze!

Brutalne morderstwo w Jachrance. Po imprezie zabił znajomego

Jacek W. kilkanaście lat temu został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Suwałkach na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo w 1999 r. Tomasza S. z Suwałk. Jego rozkawałkowane zwłoki miał ukryć w różnych miejscach m.in. utopić w jeziorze Pluszne pod Olsztynem. W styczniu 2014 r. w innym miejscu odkryto szkielet mężczyzny, który został zidentyfikowany jako Tomasz S. Sąd Najwyższy wznowił więc postępowanie w sprawie zabójstwa i w marcu 2015 r. przekazał sprawę oskarżonego Jacka W. do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Olsztynie.

28 maja 2020 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Jacka W. za winnego udziału w porwaniu Tomasza S. i wymierzył mu za to karę 10 lat pozbawienia wolności, natomiast uniewinnił go od zarzutu zabójstwa Tomasza S. Jednakże Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Aktualnie Jacek W. jest tymczasowo aresztowany do sprawy nadzorowanej przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

CZYTAJ TEŻ: Weronika i Sebastian jechali do kina. Ich życie przerwał straszny wypadek! "Nasz świat się skończył"

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE