Przerażone zwierzęta cierpiały z bólu. Pomogli policjanci [ZDJĘCIA]

2020-09-18 17:30 SCH

Policjanci czasami muszą pomóc nie tylko potrzebującym ludziom, ale i zwierzętom. W minionym tygodniu funkcjonariusze na terenie powiatu olsztyńskiego mieli sporo pracy z potrzebującymi zwierzętami. W Barczewie w kłusowniczą pułapkę zaplątał się jeleń. W Gietrzwałdzie do studni wpadł kot.

Jeleń wpadł w pułapkę kłusowników

W czwartek (17 września) na terenie gminy Barczewo służby leśne zawiadomiły policję o jeleniu zaplątanym porożem w zastawioną przez kłusownika pułapkę. W tym przypadku nie obeszło się bez pomocy lekarza weterynarii, który przed wypuszczeniem zwierzęcia na wolność, udzielił mu niezbędnej pomocy. Stalowa linka, służącą za pułapkę na dzikie zwierzęta, została zabezpieczona przez policjantów, którzy zajmą się wyjaśnieniem sprawy kłusownictwa.

Kot wpadł do studni

We wtorek (15 września) dzielnicowi z Gietrzwałdu podczas obchodu usłyszeli dobiegający z terenu opustoszałej posesji pisk zwierzęcia. Mundurowi weszli na teren działki i zatrzymali się przy suchej studni, w której uwięziony został kot. Policjanci zorganizowali transporter dla zwierząt. Kot został wydobyty ze studni i przewieziony do posterunku policji. Już po kilku godzinach, zwierzę trafiło do swojego nowego domu, który zapewnił mu… kierownik posterunku.

Pił alkohol w czasie jazdy. Wpadł w ręce policji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.