Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Mecz Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom

Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn. Akademicy wywieźli komplet punktów z Podkarpacia

2019-11-02 19:07

Olsztyńscy siatkarze wygrali 3:1 w trzeciej kolejce PlusLigi. AZS do zwycięstwa niemal jak zawsze poprowadził Jan Hadrava. Czeski atakujący zdobył 24 punkty i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Pierwsze dwa sety olsztyńscy siatkarze wygrali 25:20. Zawodnicy trenera Paolo Montagnaniego szczególnie dobrze prezentowali się na skrzydłach: skuteczni byli Jan Hadrava i Wojciech Żaliński. Kiedy wydawało się, że AZS rozstrzygnie mecz na swoją korzyść w trzech setach, rzeszowianie zmniejszyli straty po wygranej 25:21. Okazało się, że zryw Resovii był tylko chwilowy. Olsztynianie znowu byli lepsi, tym razem 25:19.

Po sobotnich meczach Indykpol AZS awansował na piąte miejsce w tabeli PlusLigi. Następne spotkanie akademicy zagrają 8 listopada w Olsztynie. Rywalem będzie GKS Katowice.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25,20:25,25:21,19:25)

Asseco Resovia: Kawika Shoji 4, Zbigniew Bartman 17, Grzegorz Kosok 11, Bartłomiej Krulicki 6, Nicholas Hoag 6, Nicolas Marechal 2, Bartosz Mariański (libero) oraz Marcin Komenda 2, Damian Schulz, Marcin Możdżonek 1, Rafał Buszek 9 i Luke Perry (libero)

Indykpol AZS: Paweł Woicki 1, Jan Hadrava 24, Mateusz Poręba 11, Seyed Mousavi 8, Wojciech Żaliński 19, Robbert Andringa 7, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski