Skatowany chłopczyk walczy o życie w szpitalu. Rodzice w areszcie

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS, Shutterstock Skatowany chłopczyk walczy o życie w szpitalu. Rodzice w areszcie na 3 miesiące.

Szczytno. Skatowany chłopczyk walczy o życie w szpitalu. Rodzice w areszcie

2022-06-30 18:24

W czwartek (30 czerwca) Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Michaliny P. oraz Michała J. Oboje są podejrzani o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem oraz próbę zabójstwa trzymiesięcznego synka.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczytnie skierował w czwartek (30 czerwca) do miejscowego sądu rejonowego wnioski o tymczasowe aresztowanie Michaliny P. oraz Michała J. Oboje podejrzani są o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem oraz próbę zabójstwa małoletniego – trzymiesięcznego syna. Prokurator ustalił, że rodzice mieli dopuścić się zarzucanego im czynu w bliżej nieustalonym okresie od 11 czerwca do 27 czerwca 2022 r. w Szczytnie. Sąd Rejonowy w Szczytnie jeszcze w tym samym dniu przychylił się do wniosków prokuratora i zastosował wobec Michaliny P. oraz Michała J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Sąd Rejonowy w uzasadnieniu tych decyzji wskazał, że zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez oboje podejrzanych zarzucanej im zbrodni. W ocenie sądu, jedynie tymczasowe aresztowanie podejrzanych zapewni prawidłowy tok postępowania przygotowawczego na jego etapie wstępnym.

Potworne obrażenia trzymiesięcznego chłopca. Rodzice skatowali dziecko?

Jak dodał rzecznik olsztyńskiego sądu, istnieje realna obawa, że podejrzani rodzice, pozostając na wolności, mogliby dążyć do uzgodnienia wspólnej, korzystnej dla nich wersji zdarzeń. Postanowienia wydane w tych sprawach nie są prawomocne.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (27 czerwca) 22-letnia Michalina P. i 25-letni Michał J. sami zanieśli dziecko do szpitala w Szczytnie, ale z uwagi na bardzo ciężki stan chłopca, przetransportowano go karetką pogotowia do placówki w Olsztynie. Chłopczyk ma m.in. pękniętą czaszkę. - W godzinach wieczornych, 27 czerwca, trafiło tu niemowlę ze szpitala w Szczytnie, przywiezione po wstępnym zaopatrzeniu ze szpitala w Szczytnie. Głęboko nieprzytomne, bez reakcji na bodźce. Przyjęte do naszego oddziału w stanie bardzo ciężkim. Po wstępnej diagnostyce radiologicznej stwierdzono duży uraz mózgu i różnoczasowe zmiany kostne kończyn górnych i dolnych - mówiła dla PAP Maria Dziejowska, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

ZOBACZ TEŻ: Student-zwyrodnialec skatował Oliwię do nieprzytomności. Tłukł ją przed domem w urodziny

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być wyźsze?
Express Biedrzyckiej 30.06 (Szymon Hołownia, gen. Mieczysław Bieniek, Adam Balcer) Sedno Sprawy: Paweł Szefernaker
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE