3-miesięczny chłopczyk z pękniętą czaszką walczy o życie! Mieli go skatować rodzice ze Szczytna

i

Autor: ravinems/cc0/Pixabay.com 3-miesięczny chłopczyk walczy o życie w szpitalu w Olsztynie, po tym jak miał zostać skatowany przez swoich rodziców, mieszkańców Szczytna. zdj. ilustracyjne

Rodzice skatowali trzymiesięczne maleństwo. Chłopiec w strasznym stanie walczy o życie. Dramat w Szczytnie

2022-06-30 14:38

3-miesięczny chłopczyk walczy o życie w szpitalu w Olsztynie, po tym jak miał zostać skatowany przez swoich rodziców, mieszkańców Szczytna. 22-latka i 25-latek sami przywieźli dziecko do placówki medycznej w miejscu zamieszkania, do czego doszło w poniedziałek, 27 czerwca, ale jego stan był tak poważny, że natychmiast przetransportowano je do Olsztyna.

3-miesięczny chłopczyk z pękniętą czaszką walczy o życie! Mieli go skatować rodzice ze Szczytna

Aktualizacja godz. 14.38

Jak informuje prokuratura rejonowa w Szczytnie, rodzice podejrzani o skatowanie 3-miesięcznego chłopczyka mają także drugie dziecko - 4-latka. Starszy z chłopców został już zbadany przez lekarza, by sprawdzić, czy i on nie padł ofiarą przemocy domowej, ale zostało to wykluczone. Dziecko trafiło już do rodziny zastępczej, a równolegle trwa procedura pozbawienia mieszkańców Szczytna praw rodzicielskich, po tym jak śledczy powiadomili o zdarzeniu sąd rodzinny. Jak dodaje prokurator Bekulard, 22-latka i 25-latek zostali na mocy czwartkowej decyzji Sądu Rejonowego w Szczytnie aresztowani na okres 3 miesięcy.

Wcześniej pisaliśmy:

Trwa walko o życie 3-miesięcznego chłopczyka, który miał zostać skatowany w Szczytnie przez swoich rodziców - podaje PAP. W poniedziałek, 27 czerwca, 22-latka i 25-latka sami zanieśli dziecko do miejscowego szpitala, ale z uwagi na jego bardzo ciężki stan przetransportowano jej karetką pogotowia do placówki w Olsztynie. Chłopiec ma m.in. pękniętą czaszkę. - W godzinach wieczornych, 27 czerwca, trafiło tu niemowlę ze szpitala w Szczytnie, przywiezione po wstępnym zaopatrzeniu ze szpitala w Szczytnie. Głęboko nieprzytomne, bez reakcji na bodźce. Przyjęte do naszego oddziału w stanie bardzo ciężkim. Po wstępnej diagnostyce radiologicznej stwierdzono duży uraz mózgu i różnoczasowe zmiany kostne kończyn górnych i dolnych. Stan jest określany jako bardzo ciężki z rokowaniem niepewnym. Dziecko jest w stanie zagrożenia życia - mówi PAP Maria Dziejowska, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Czytaj też: Zgubili kolegę na środku jeziora. Tak pili, że nie wiedzieli, że wypadł? "Alkohol lał się tam strumieniami"

Jak informuje PAP, obrażenia ujawnione na ciele 3-miesięcznego chłopczyka ze Szczytna świadczą o tym, że katowano go od dłuższego czasu. Jego rodzice zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa dziecka, za które grozi im nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd w Szczytnie rozpoznaje już ponadto wniosek o tymczasowe aresztowania obydwojga na okres 3 miesięcy. Artur Bekulard, prokurator rejonowy w Szczytnie, przyznał, że "sprawa jest tak drastyczna, że brakuje słów na określenie sytuacji". Rodzice 3-miesięcznego chłopczyka prawdopodobnie mają także drugie dziecko, a według nieoficjalnych informacji wszczęto już procedurę umieszczenia go w rodzinie zastępczej. Co więcej, w czwartek, 30 czerwca, w szpitalu w Olsztynie miała się pojawić babcia skatowanego chłopca, ale sama zaprzeczała, że jest z nim spokrewniona.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzice potwory katowali synka. Koszmar rozegrał się w pobliżu szkoły policyjnej w Szczytnie

Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Chory na nowotwór Mikołaj potrzebuje pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE