Śmierć kierowcy w Lasecznie. Areszt dla 22-latka. Odpowie za zabójstwo

2021-10-11 14:18
Areszt dla 22-letniego mężczyzny, podejrzanego o zabójstwo 59-latka na DK 16
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Areszt dla 22-letniego mężczyzny, podejrzanego o zabójstwo 59-latka na DK 16.

Sąd Rejonowy w Iławie aresztował na 3 miesiące 22-latka, który na DK 16 w miejscowości Laseczno wdał się w szarpaninę z 59-letnim kierowcą. Starszy mężczyzna upadł na maskę przejeżdżającego obok auta i zginął na miejscu. 22-latek odpowie za zabójstwo. Młody mężczyzna nie przyznaje się do winy.

O zastosowaniu wobec 22-letniego kierowcy tymczasowego aresztowania poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski. - 22-latek przyznaje się do uczestnictwa w zdarzeniu, do tego, że uczestniczył w wymianie ciosów z innym kierowcą, ale nie przyznaje się, że celowo chciał go pozbawić życia - powiedział prokurator Karmowski. 22-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie. W piątek, 8 października, późnym wieczorem w okolicach wsi Laseczno kierowca ciężarowego mercedesa 22-latek na jezdni wdał się w szarpaninę z 59-letnim kierowcą opla, który jechał przed nim. W trakcie przepychanki 59-latek wpadł na maskę mijającego to zdarzenie renault. Mężczyzna zginął na miejscu. Po zdarzeniu okazało się, że 22-latek w chwili zdarzenia był pod wpływem m.in. marihuany. Dlaczego doszło do szarpaniny pomiędzy kierowcami? Prokurator Karmowski powiedział PAP, że obaj kierowcy wdali się w wymianę zdań, a następnie w wymianę ciosów. Powodem scysji miał być fakt, że jeden pojazd miał uniemożliwić drugiemu wykonanie manewru wyprzedzania.

W poniedziałek z policją skontaktował się kluczowy dla śledczych świadek - osoba, która udzielała ofierze szarpaniny pierwszej pomocy. - Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media - powiedziała PAP asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany. Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. - Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia - zapewniła Kwiatkowska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Laseczno. Tragedia na DK16. Kluczowy świadek zgłosił się na policję

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Super Raport 11.10 (Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Łukasz Jankowski - prezes ORL w Warszawie) Sedno Sprawy: Marek Suski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE