Strajk kobiet w Olsztynie. Protestujący sparaliżowali miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

W poniedziałek (26 października) odbył się kolejny strajk kobiet w Olsztynie. Ulicami miasta przeszło znacznie więcej osób niż w weekend. Protestujący rozpoczęli marsz na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z Piłsudskiego. W tzw. "godzinach szczytu" centrum Olsztyna było sparaliżowane. Kto o tej porze wracał z pracy, musiał liczyć się z paraliżem komunikacyjnym.

Kolejny strajk kobiet w Olsztynie, spowodowany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Uczestnicy protestów maszerowali do późnych godzin wieczornych. Koniec protestu miał miejsce chwilę po godz. 21 w Parku Centralnym.

Zaczęło się od protestu liczącego ok. 100 osób. W pewnym momencie maszerowało kilka tysięcy uczestników. Marsz blokował m.in. ulice Piłsudskiego, Kościuszki, Szrajbera, Rondo Bema i Partyzantów, Dworcową. Marsz szedł też przez Park Kusocińskiego i Centralny. Niektóre ulice przemierzano po kilka razy.

W tzw. "godzinach szczytu" ciężko było w Olsztynie sprawnie dostać się z centrum miasta samochodem lub komunikacją miejską. Kierowcy autobusów nie mieli wyjścia. Stali i musieli czekać, aż protestujący "zrobią miejsce".

Strajk Kobiet w Olsztynie, 26 października
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE