Co za siła!

To najsilniejszy policjant w Polsce! Jest niczym "Pudzian". Z nim lepiej nie zadzierać!

2023-08-27 4:02

Przeciąga tira z naczepą o wadze kilkunastu ton. Wykonuje spacer farmera z ramą o wadze prawie 300 kg. Leżąc wyciska belkę o wadze ponad 150 kg. To nie Mariusz Pudzianowski, a mł. asp. Paweł Piskorz z olsztyńskiej policji. Zawody strongman to jego wielka pasja, w której osiąga duże sukcesy. Bez wątpienia można o nim mówić jako o najsilniejszym policjancie w Polsce. Z takim funkcjonariuszem lepiej nie zadzierać.

Olsztyn ma najsilniejszego policjanta w Polsce. Przestępcy i ciężary nie są mu straszne

Po służbie policjanci mają przeróżne pasje. W "Super Expressie" przybliżaliśmy już m.in. historię policjantki, która kilkukrotnie bezpośrednio ratowała ludzkie życie, a po pracy pomagała strażakom, morsowała i uprawiała biegi długodystansowe. Warmińsko-mazurscy policjanci mają też policjanta silnego niczym słynny "Pudzian".

Mł. asp. Paweł Piskorz jest policjantem z Olsztyna. Na co dzień to funkcjonariusz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Służbę rozpoczął w 2012 r. Po pracy występuje w zawodach strongmanów, które wiele lat temu cieszyły się w Polsce ogromną popularnością. Spisuje się w nich znakomicie. Niestraszne jest mu ani przeciąganie tira z naczepą o wadze 21 ton, ani spacer farmera z obciążeniami prawie 300 kg! Śmiało można powiedzieć, że mł. asp. Piskorz jest najsilniejszym policjantem w naszym kraju. W sezonie 2023 startował 14 razy, z czego 12 razy był na podium. Wygrywa nie tylko z krajowymi, ale również zagranicznymi konkurentami.

Funkcjonariusz dziękuje również swoim przełożonym za możliwość rozwoju i realizację sportowej pasji. Dzięki temu może startować na zawodach w całym kraju. Poniżej zdjęcia ze startów Pawła Piskorza.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?
Łomża. Osiłek bez koszulki szalał na komendzie. Trzeba było kilku policjantów, żeby go obezwładnić