Ratusz w Olsztynie

i

Autor: Pixabay 31 października Olsztyn obchodzić będzie 668. urodziny. Na zdj. olsztyński ratusz.

Urzędnicy w Olsztynie dostaną podwyżki! Ile?

2021-12-07 12:19

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że w przyszłym roku pracownicy samorządu dostaną podwyżki. Urzędnicy ratuszowi, pracownicy jednostek podległych miastu oraz administracja placówek edukacyjnych mogą spodziewać się pensji wyższych średnio ok. 300 złotych brutto.

Głównym tematem poniedziałkowego spotkania prezydenta Olsztyna z dziennikarzami był budżet miasta na przyszły rok. Okazuje się, że w miejskiej kasie będzie spory deficyt. Pracownicy samorządu dostaną jednak podwyżki. Ratuszowi urzędnicy i pracownicy jednostek podległych miastu, a także administracja placówek edukacyjnych mogą spodziewać się wyższej pensji o ok. 300 złotych brutto. Łącznie na ten cel zarezerwowano 15 mln złotych.

To nie jedyna podwyżka zarobków lokalnych urzędników w ostatnim czasie. Radni woj. warmińsko-mazurskiego zdecydowali, że marszałek regionu będzie zarabiał nieco ponad 20 tys. zł., podwyższono także diety radnych wojewódzkich. Głosowało za tym 16 radnych, 10 wstrzymało się od głosu, a jeden radny PiS był przeciw. Zgodnie z prawem marszałek dostanie wyrównanie od 1 sierpnia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Warmińsko-mazurskie. Podwyżka dla marszałka! Ile zarabiać będzie Gustaw Marek Brzezin?

Sonda
Czy szeregowi urzędnicy powinni zarabiać więcej?
Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Umarli nie głosują, więc nie mają znaczenia dla PiS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE