Droga, zima

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Niebezpiecznie na drogach

Uwaga, kierowcy! Ślisko na drogach Warmii i Mazur. Spadło 18 cm śniegu

We wtorek (31 stycznia) rano drogi na Warmii i Mazurach są miejscami śliskie. Uwaga, kierowcy! Warunki jazdy są utrudnione. W okolicach Kętrzyna na drogach jest warstwa cienkiego lodu. Miejscami przy gruncie jest ujemna temperatura, co powoduje zamarzanie roztopionego śniegu i błota. W okolicach Olecka spadło 18 cm śniegu. Jak radzą sobie z tą sytuacją drogowcy? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Ślisko na drogach Warmii i Mazur. Marznący śnieg i błoto utrudnia jazdę

We wtorek (31 stycznia) na Warmii i Mazurach drogi krajowe lokalnie są śliskie w okolicach Ełku, od Orzysza do granicy województwa, czy od Rucianego-Nidy do granicy województwa. Obecnie na tych trasach pracuje 31 pojazdów, które posypują jezdnie solą, ale mimo to lokalnie może być ślisko. Rano niewielkie utrudnienia w ruchu występowały w Czerwonym Borze na DK 16 między Olsztynem, a Mrągowem, gdzie zderzyły się dwa auta osobowe. Nie ma osób rannych. Ruch odbywał się tam wahadłowo. Z kolei na drogach wojewódzkich pracują 34 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania dróg. W okolicach Olecka warstwa śniegu przy drodze ma 18 cm, w innych częściach regionu śniegu jest znacznie mniej. Dyżurna zarządu dróg wojewódzkich zaapelowała o ostrożność do kierowców zwłaszcza z okolic Kętrzyna, gdzie przy gruncie jest ujemna temperatura i jezdnie pokryte są cienką warstwą lodu.

Niebezpiecznie na drogach w woj. warmińsko-mazurskim było już w poniedziałek (30 stycznia). Doszło do wielu wypadków i kolizji, w tym zderzenia dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 58. W powiecie szczycieńskim zginęły dwie osoby.

Tak wygląda poranek na drogach Warmii i Mazur. Co z pogodą w reszcie kraju? Szczegóły w artykule Porywisty wiatr nad morzem, a tutaj również śnieg i mróz! Taki będzie wtorek za oknami [Prognoza IMGW na 31.01.2023]

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Kostyra Vlog - Kamil Łaszczyk