Warmińsko-mazurskie: Człowiek demolka w koparce! Uszkodził 70 metrów nawierzchni!

2020-10-15 14:51 sch
Koparka - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Pijany operator koparki w miejscowości Nielbark (woj. warmińsko-mazurskie) uszkodził ok. 70 metrów nawierzchni.

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który wjechał koparką do rowu w miejscowości Nielbark (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca chciał wydostać maszynę z rowu, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że uszkodził pobocze drogi, rów oraz skarpę na odcinku ok. 7 metrów.

Nowomiejscy policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowości Nielbark na terenie gminy Kurzętnik. - Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że jechał on drogą krajową z kierunku Brzozia Lubawskiego w kierunku Nowego Miasta i w pewnym momencie zauważył koparkę, która z pasa ruchu wjechała do rowu - informuje nowomiejska policja. Kierujący nią mężczyzna próbując wydostać koparkę z rowu uszkodził pobocze drogi, rów oraz skarpę na odcinku ok. 70 metrów.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 33-latek miał w organizmie pond 2 promile alkoholu. Teraz mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie on także odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: PiS ma pieniądze, ale nie na służbę zdrowia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.