Warmińsko-mazurskie. Nadal ciepło, ale z burzami. Prognoza pogody w piątek, 11 czerwca

Burza z gradem
Autor: Pixabay Prognoza pogody, 11 czerwca. Burze z gradem na Warmii i Mazurach.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego w piątek, 11 czerwca. Przed nami kolejny ciepły, a nawet bardzo ciepły dzień. Temperatura od 22 do 26 stopni Celsjusza. Jak informuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek miejscami, szczególnie na wschodzie - w tym także na Warmii i Mazurach - mogą wystąpić burze. Spadnie też do 20 mm deszczu. Sprawdź szczegóły prognozy!

W piątek, 11 czerwca, pogoda w Polsce będzie podobna do tej czwartkowej. Nadal ciepło, a nawet bardzo ciepło. Maksymalna temperatura od 22 do 26 stopni. Trochę chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich, tj. 18 – 22 stopnie Celsjusza.

Synoptycy IMGW ostrzegają, że choć na ogół będzie pogodnie, to miejscami zaczną się pojawiać chmury, a nawet burze. – Cały czas dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, ale też pojawią się obszary, nad którymi chmur będzie przybywać. Jednak pogodnie – mówi synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Na wschodzie kraju, czyli w woj. podlaskim, lubelskiego, podkarpackiego, częściowo świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego po południu będzie przybywać chmur, lokalnie mogą wystąpić burze. W rejonach występowania burz należy się spodziewać opadów deszczu do 20 mm i wiatrów wiejących - w porywach - z prędkością do 60 km/h.

Wśród zagrożonych regionów jest również wschodnia część województwa warmińsko-mazurskiego. Zagrzmi głównie na Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem dla powiatów: węgorzewskiego, gołdapskiego, oleckiego, ełckiego, piskiego i giżyckiego.

- Lokalnie prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu o wydajności do około 20 mm, porywy wiatru do 60 km/h i drobny grad - czytamy w komunikacie IMGW. Burze z gradem na Mazurach mają pojawić się już wczesnym popołudniem i pozostać do wieczora. Prawdopodobieństwo ich występowania szacowane jest na 70 proc.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

TAK TRENOWALI PIŁKARZE REPREZENTACJI POLSKI 10 CZERWCA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE