Wichury na Warmii i Mazurach. Setki interwencji strażaków!

2021-10-22 8:10
Strażacy
Autor: Mat. straży pożarnej Prawie 500 interwencji strażaków po wichurach na Warmii i Mazurach. Zdj. ilustracyjne.

Prawie 500 razy interweniowali strażacy na Warmii i Mazurach w związku z wichurami, jakie przeszły w czwartek, 21 października, w regionie. Straż pożarna głównie wyjeżdżała do powalonych drzew, połamanych konarów, a także zerwanych dachów i linii energetycznych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Są natomiast straty w mieniu.

Około 470 razy interweniowali warmińsko-mazurscy strażacy przy usuwaniu skutków wichury. Były to akcje usuwania powalonych drzew, połamanych konarów, zerwanych dachów czy linii energetycznych. Informację przekazał w piątek PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

Interwencje rozpoczęły się w czwartek po godz. 13:00, kiedy nad regionem zaczęło bardzo silnie wiać. Jak podała straż pożarna, było to usuwanie powalonych drzew w tym 13 drzew, które spadły na samochody, niszcząc je. 57 razy strażacy interweniowali przy usuwaniu zerwanego poszycia dachów, zarówno domów mieszkalnych jak i budynków gospodarczych. 19 razy były to akcje związane z połamanymi słupami energetycznymi czy zerwanymi liniami. Jak podała straż, nie było osób poszkodowanych, straty są w mieniu.

W piątek, 22 października, strażacy na Warmii i Mazurach także mogą mieć pełne ręce roboty. Prognozy pogody jasno wskazują, że przed nami kolejny dzień z silnym i porywistym wiatrem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody, 22 października. IMGW ostrzega przed wichurami

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE