Wigilijna kuchnia na Warmii i Mazurach. Bez tych potraw na stole nie ma świąt! [GALERIA]

2021-12-18 7:00
Opłatek
Autor: Pixabay Co jest na stole podczas wigilijnej kolacji na Warmii i Mazurach?

Boże Narodzenie 2021. Warmia i Mazury, jak każdy region Polski ma nie tylko swoje świąteczne zwyczaje, ale i specyficzne potrawy. Obecność kilku dań na wigilijnej kolacji może zaskoczyć mieszkańców innych rejonów naszego kraju. Sprawdźcie, co jedzą 24 grudnia na Warmii i Mazurach!

Barszcz z uszkami, pierogi czy też karp - to potrawy kojarzone ze świętami Bożego Narodzenia. Wielu z nas nie wyobraża sobie wigilijnej kolacji bez tych dań. Te potrawy znajdują się na liście tradycyjnych 12 dań wigilijnych w Polsce. Każdy region ma jednak swoje smakołyki, których nie uświadczymy na wigilijnym stole w innej części kraju. Nie inaczej jest na Warmii i Mazurach.

Co na Warmii i Mazurach może być zamiennikiem dla czerwonego barszczu? Czy karp rzeczywiście jest królem wigilijnej kolacji u Warmiaków i Mazurów? Sprawdź naszą galerię o wigilijnej kuchni na Warmii i Mazurach!

CZYTAJ TEŻ: Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

Sonda
Lubisz ubrania w świąteczne wzory?
Bydgoski Jarmark Świąteczny wciąż zachwyca! Zobacz, jak tu pięknie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE