Wszystkich Świętych w Olsztynie. Od 23 października zmiany w kursowaniu autobusów

2021-10-22 14:21
Autobus Olsztyn
Autor: Urząd Miasta Olsztyna / Marcin Kierul Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie od 23 października.

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Aby ułatwić olsztynianom dotarcie na cmentarze, już od soboty (23 października) zacznie obowiązywać specjalny rozkład jazdy. Linie, które dojeżdżają do nekropolii będą kursować znacznie częściej.

Jak co roku tuż przed pierwszym listopada, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie wprowadza ułatwienia dla wszystkich mieszkańców miasta, chcących dotrzeć na cmentarze. Autobusy, które docierają do nekropolii, będą jeździć częściej. I to już od soboty, 23 października. - W tym czasie zwiększamy częstotliwość kursów niektórych linii i uruchamiamy dodatkowe połączenia - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W przypadku regularnych linii, które dojeżdżają do olsztyńskich cmentarzy, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia. Będą kursować z częstotliwością nawet 10-minutową. Dodatkowo - szczególnie 1 listopada - uruchomiony zostanie szereg połączeń specjalnych. Wzorem ubiegłych lat numer linii będzie poprzedzony literą "C": C11, C16, C17, C26, C36.

Szczegóły kursowania komunikacji miejskiej między sobotą (23 października) a wtorkiem (2 listopada) są na stronie internetowej Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, na przystankach oraz w autobusach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody na weekend. Czy będą wichury?

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Autobus MPK wjechał w salon samochodowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE