Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody na weekend. Czy będą wichury?

2021-10-22 14:58
Wichury na Warmii i Mazurach
Autor: OSP Bartąg Czy będą wichury na Warmii i Mazurach? Prognoza pogody na 23 i 24 października.

Prognoza pogody na weekend dla woj. warmińsko-mazurskiego. W ostatnich dniach w naszym regionie, tak jak w większości kraju, wiał bardzo silny wiatr. Na szczęście nikt nie zginął, jednak straty mienia są spore. Strażacy z Warmii i Mazur mają pełne ręce roboty. Czy w weekend wichury nadal będą dawały o sobie znać? Jaka będzie pogoda w dniach 23-24 października? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w dniach 23-24 października? Odpowiedź na to pytanie zadajemy sobie po tym, jak w ostatnich dniach w woj. warmińsko-mazurskim szalały wichury. Porywy wiatru osiągały prędkość do 100 km/h. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak straty mienia są duże. Strażacy nie nadążają z realizacją zgłoszeń. Czy w najbliższy weekend będzie podobnie?

Silniejszy wiatr pozostanie na Warmii i Mazurach jeszcze w sobotę, 23 października. Nie będzie już jednak tak silny jak w czwartek i piątek. W porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Oprócz wiatru, możliwe przelotne opady deszczu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Chłodno. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Pogoda w woj. warmińsko-mazurskim poprawi się w niedzielę, 24 października. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Zrobi się nieco cieplej. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr osłabnie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rolnik niszczy życie pani Małgorzaty! "Traktował mnie gorzej od psa!"

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE