Wybory 2019. Urszula Pasławska. Sylwetka "jedynki" na liście PSL

2019-10-09 13:52 SCH
Urszula Pasławska
Autor: Urszula Pasławska Urszula Pasławska

Wybory parlamentarne 2019 już w najbliższą niedzielę. Kim są liderzy komitetów w Olsztynie? Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego na pierwszym miejscu swojej listy w okręgu nr 35 wystawił Urszulę Pasławską. Poniżej przybliżamy sylwetkę kandydatki oraz jej dokonania polityczne.

Wybory 2019. Kim jest Urszula Pasławska?

Urodziła się w 1977 roku w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie). Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe na kierunku integracja europejska i współpraca transgraniczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest prawnuczką Bogumiła Labusza, współzałożyciela i prezesa Mazurskiej Partii Ludowej, pierwszej organizacji politycznej Mazurów, założonej pod koniec XIX wieku.

Wybory 2019. Jedyna kobieta otwierająca listy w Olsztynie

Urszula Pasławska jest jedyną kobietą z pierwszym numerem na listach w olsztyńskim okręgu wyborczym do Sejmu. To jedna z najważniejszych działaczek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest wiceprezesem ugrupowania i bardzo często reprezentuje partię w mediach. W polityce działa od ponad dziesięciu lat. Najpierw jako radna (wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego w latach 2006-2012), a od 2015 roku jako posłanka. W tym roku ubiegała się o mandat w europarlamencie, ale bez powodzenia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE