Załamanie pogody w weekend! Czy będą burze i deszcz? Prognoza dla Warmii i Mazur

Pogoda
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na weekend. Nadchodzi załamanie pogody.

Prognoza pogody na weekend dla Warmii i Mazur. Jaka będzie aura w woj. warmińsko-mazurskim w piątek i sobotę? Nadchodzi załamanie pogody! Zrobi się chłodniej. Mogą wystąpić również burze z gradem. Sprawdź szczegóły prognozy!

Nadchodzi załamanie pogody na Warmii i Mazurach. Już w sobotę, 12 czerwca, zrobi się chłodniej. Jaką pogodę przewidują synoptycy? - Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przemieszczające się stopniowo z zachodu na wschód opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym - czytamy w komunikacie IMGW.

Lokalnie na południu i wschodzie regionu możliwe są burze. Wysokość opadów miejscami, zwłaszcza w czasie burz, do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 19°C na północnym zachodzie do 25°C na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich. Wiatr rano słaby, później wzmagający się okresami do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz możliwe porywy do około 65 km/h.

W niedzielę, 13 czerwca, będzie jeszcze chłodniej. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Znowu lokalnie mogą pojawić się burze, miejscami z drobnym gradem. - Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie, przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy drobny grad - prognozuje IMGW. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do około 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. Podczas burz możliwe porywy do 70 km/h.

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE