Policja zatrzymała 47-latka z Olsztyna. Oszukiwał metodą na opał.

i

Autor: KMP Olsztyn Policja zatrzymała 47-latka z Olsztyna. Oszukiwał metodą "na opał".

Brał zaliczki, a opału nie było

Żerował na kryzysie energetycznym. Mieszkaniec Olsztyna oszukał ludzi w całym kraju

2022-10-05 11:53

Na trzy miesiące trafił do aresztu 47-letni mężczyzna z Olsztyna, który w internecie podszywał się pod firmę handlującą opałem. Mężczyzna od kilku osób przyjął zaliczki na pellet i ekogroszek, ale wpłacający nie otrzymali zamówionego towaru. Podobnie działających oszustów może być coraz więcej z powodu kryzysu energetycznego i zapotrzebowania na opał.

Pobierał zaliczki, a opału nie było. Oszust z Olsztyna zatrzymany

Oficer prasowy Komendy Miejskiej w Olsztynie Rafał Prokopczyk poinformował, że 47-letni mieszkaniec Olsztyna, podszywając się pod firmę handlującą opałem, oferował m.in. pellet i ekogroszek po atrakcyjnych cenach. - Klienci, którzy mieszkają w całym kraju, po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali - powiedział Prokopczyk i dodał, że pokrzywdzeni wpłacali różne kwoty oszustowi, jedna z pokrzywdzonych osób ponad 8 tys. zł, a inna - ponad 10 tys. zł. Oszustowi uwierzyło kilka osób.

47-latka wytropili policjanci z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zatrzymali go w pobliżu jego domu. Prokopczyk podał, że 47-latek przyznał się do fałszywej sprzedaży opału. - Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze - powiedział Prokopczyk i dodał, że oszust działał w warunkach tzw. recydywy, przez co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Sonda
Czy zostałeś kiedyś oszukany przez Internet?
Soboń o 20 proc. inflacji: "Wszystko jest możliwe" [Sedno Sprawy]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają