Ale FLOTA! Najnowsze radiowozy z trzech województw na autostradzie A4! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-15 14:17 mgorecki
Ale FLOTA! Takimi samochodami policjanci patrolowali A4!
Autor: opolska.policja.gov

Najszybsze i najnowocześniejsze samochody, nieoznakowane radiowozy i videorejestratory - policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy "SPEED" na Opolszczyźnie, Śląsku i Dolnym Śląsku połączyli swoje siły! Policja podsumowuje cały dzień wzmożonych kontroli na różnych odcinkach A4!

Kilkudziesięciu policjantów patrolowało w czwartek (14 stycznia) autostradę A4. Zimowe warunki są dla wszystkich uczestników ruchu drogowego wymagające. A, jak podkreślają policjanci, zwłaszcza na autostradzie, gdzie mogą być rozwijane większe prędkości, kierowcy muszą bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Tylko w czwartek blisko 200 amatorów zbyt szybkiej jazdy nie umknęło uwagi policjantom grupy "SPEED".

Ale flota! Sprawdź, jakie radiowozy patrolowały w czwartek autostradę A4! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ale FLOTA! Takimi samochodami policjanci patrolowali A4!

Z inicjatywą wspólnych działań wyszli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Autostrada A4, która łączy województwo śląskie, opolskie i dolnośląskie, jest bardzo popularną i intensywnie uczęszczaną trasą. Opolscy funkcjonariusze zaprosili do współpracy swoich kolegów z garnizonu śląskiego i dolnośląskiego. Siły połączyli policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład elitarnej grupy "SPEED".

Mundurowi na autostradę wyruszyli 14 stycznia o 6.00 rano. Łącznie 16 nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Przez cały dzień prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 200 kierowców. Z tej liczby 150 zostało ukaranych mandatami, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz za złamanie przepisów dotyczących bezpiecznego wyprzedzania. Policjanci zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

Tylko na opolskim odcinku autostrady policjanci przeprowadzili blisko 70 kontroli, z czego niemal 60 dotyczyła przekroczenia prędkości.

Akcja odniosła oczekiwany skutek, w czwartek na kontrolowanym odcinku autostrady A4 nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Poprawa bezpieczeństwa osób podróżujących jest najważniejszym celem dla policjantów "drogówki".