Ale wpadka! Punkt szczepień w Opolu wywiesił "flagę Rosji"

2021-07-30 11:36
Opole. Rosyjska wpadka. KPRM tłumaczy się z Rosyjskiej flagi
Autor: Konfederacja - Twitter/ OUW gov Opole. Rosyjska wpadka. KPRM tłumaczy się z Rosyjskiej flagi

Niefortunna flaga na banerze jednego z punktów szczepień w Opolu przypomina flagę Federacji Rosyjskiej. Internet zawrzał, a KPRM odpowiada: "Zmiany dokonano bez naszej wiedzy". Skąd taka pomyłka?

punkcie szczepień w Opolu przy lodowisku Toropol znowu zrobiło się głośno. Tym razem, za sprawą niefortunnej flagi obok logo Narodowego Programu Szczepień. Z założenia polska, ale kolory biały i czerwony rozsunięto, przez co pomiędzy narodowe barwy wdarł się kolor z tła baneru - niebieski. W ten sposób flaga do złudzenia przypominała flagę Rosji. Internautom to nie umknęło...

Taki banner widoczny był już na zdjęciu opublikowanym na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, jednak kontrowersja pojawiła się dopiero niedawno, m.in. za sprawą Tweet'a partii Konfederacja. Sprawę postanowiła zbadać redakcja portalu Gazeta.pl, zwracając się do KPRM i Centrum Informacyjnego Rządu. 

Punkt szczepień w Opolu dokonał zmiany logotypu KPRM bez naszej wiedzy. Zmiana jest niezgodna z księgą znaków. Wadliwy baner wedle naszej wiedzy został już usunięty – głosił komunikat Centrum Informacji Rządu.

Opole. Niefortunny banner przy punkcie szczepień. Internautom nic nie umknie!
Autor: Opolski Urząd Wojewódzki Opole. Niefortunny banner przy punkcie szczepień. Internautom nic nie umknie!

Centrum Informacyjne Rządu podkreśliło też, że wszystkie punkty szczepień w kraju mają dostęp do znormalizowanych materiałów graficznych za pośrednictwem rządowej strony. Kreatywność projektantów skończyła się w tym wypadku niemałym faux pas.

Proboszcz broni pijanego wikariusza! SZOKUJĄCE tłumaczenie i pretensje do policji. "Za dużo mówią"