Boże Ciało 2022 Sklepy otwarte w Opolu. Gdzie zrobić zakupy w czwartek 16 kwietnia? [LISTA SKLEPÓW]

i

Autor: pxhere.com/zdjęcie poglądowe Boże Ciało 2022 Sklepy otwarte w Opolu. Gdzie zrobić zakupy w czwartek 16 kwietnia? [LISTA SKLEPÓW]

Boże Ciało 2022. Sklepy otwarte w Boże Ciało. Otwarte sklepy w Opolu 16 czerwca: Biedronka, Żabka, Lidl, Dino

2022-06-15 10:36

Boże Ciało 2022 już w czwartek, 16 czerwca. Czy sklepy są otwarte w Boże Ciało w Opolu? Gdzie zrobimy zakupy 16 czerwca? Biedronka, Lidl, Żabka, Netto, Dino, Auchan, Carrefour - które sklepy będą otwarte, a które zamknięte? Sprawdźcie.

Boże Ciało 2022 – otwarte sklepy w Opolu

Boże Ciało jest świętem kościelnym, ale jednocześnie ustawowo wolnym od pracy. Wypada zawsze w czwartek, jednak co roku jego data jest inna - w tym przypada na 16 czerwca. Czy w Boże Ciało zrobimy w Opolu zakupy? Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta - w czwartek, 16 czerwca, obowiązuje zakaz handlu.

Polecamy: Fatalne dane! Opolskie sklepy drożeją najszybciej w kraju. "Opolanie zawsze więcej wydają"

Boże Ciało 2022 - godziny otwarcia sklepów w Opolu. Gdzie zrobimy zakupy?

Czy w Boże Ciało zrobimy zakupy? Choć oficjalnie obowiązuje zakaz handlu, jest rozwiązanie alternatywne. O większych zakupach - w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Netto, Dino, Carrefour, Aldi czy Auchan - możemy w czwartek zapomnieć, ale nie znaczy to, że zostaniemy bez ani jednego sklepu.

W czwartek 16 czerwca mogą być otwarte sklepy małopowierzchniowe, takie w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. W Boże Ciało w Opolu mogą być więc czynne sklepy sieci Żabka, Freshmarket, Stokrotka czy Carrefour Express. Trudno przewidzieć, które konkretnie, bo zależy to wyłącznie od właściciela (dzierżawcy) takiego punktu, ale z dużym prawdopodobieństwem można szacować, że godziny otwarcia będą skrócone.

Stacje benzynowe i saloniki prasowe

W ustawie o zakazie handlu wciąż jeszcze widnieje całkiem sporo wyjątków, a to oznacza, że w Boże Ciało najpotrzebniejsze zakupy zrobimy m.in.:

  • na stacjach paliw płynnych;
  • w aptekach i punktach aptecznych;
  • w zakładach leczniczych dla zwierząt;
  • w tzw. salonikach prasowych;
  • w placówkach pocztowych;
  • w placówkach handlowych na dworcach - w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych;
  • w placówkach handlowych w portach lotniczych;
  • w strefach wolnocłowych;
  • w sklepach internetowych i na platformach internetowych;
  • w piekarniach, cukierniach i lodziarniach, w których przeważająca działalność polega na handlu wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi.
Express Biedrzyckiej - prof. Jan Malicki: Ukraińcy nie chcą ustępstw, domagają się walki