Centrum Opola w sercach! "Kocham Was Ciule!" [ZDJĘCIA]

2020-02-14 16:50 MG

Walentynki 2020 w Opolu przygotowały niespodziankę dla wszystkich opolan. Już rano Most Groszowy (zwany Mostem Zakochanych) obrodził w balony w kształcie serca. Kroku miłosnej atmosferze nie ustąpił także pomnik Kazimierza I Opolskiego, który głosi dumne "Kocham Cię Wiolu".

Rano podróżujący do pracy opolanie mogli już zobaczyć przyozdobiony Most Groszowy, powszechnie znany jako Most Zakochanych. Ze względu na tradycję zawieszania na nim kłódek z imionami zakochanych, które mają symbolizować nierozerwalną miłość, most stał się ikonicznym punktem dla par.

Pomnik Kazimierza I Opolskiego nie ustępuje w eskalacji miłosnego nastroju. W samym centrum miasta Kazimierz Opolski trzyma balon z napisem "Kocham Cię Wiolu".

Kocham Was Ciule

Wcześniej balon trzymał także Papa Musioł, niestety popołudniem już zniknął. "Kocham Was Ciule", to z kolei nawiązanie do specyficznej wymowy Karola "Papy" Musioła, który w ten właśnie sposób wymawiał słowo "czule". Przypomnienie o charakterystycznej wymowie opolskiego bohatera znajdziecie przy Galerii Handlowej Solaris, gdzie miasto ustawiło stand z tym właśnie hasłem. Opole dosłownie tonie w miłości!