Charbielin: Wjechał pod Czeski szynobus! Policja tłumaczy wypadek

2021-08-02 12:47
Charbielin: wjechał pod czeski szynobus relacji Jesenik - Krnov [ZDJĘCIA]
Autor: opolska.policja.gov.pl Charbielin: wjechał pod czeski szynobus relacji Jesenik - Krnov [ZDJĘCIA]

Wypadek w Charbielinie (powiat nyski, gm. Głuchołazy) w poniedziałkowy poranek. Mężczyzna za kierownicą osobówki wjechał wprost pod Czeski szynobus relacji Jesenik - Krnov. Policja podała wstępne przyczyny wypadku. Chwila nieuwagi mogła się skończyć jeszcze gorzej!

W poniedziałek (02.08.21 r.) chwilę przed 8.00 policja z Nysy otrzymała zgłoszenie do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Charbielinie. Na miejscu patrol wstępnie ustalili, że 43– letni mieszkaniec gminy Głuchołazy, zbliżając się do przejazdu swoją toyotą, nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”, w wyniku czego zderzył się z przejeżdżającym szynobusem relacji Jesenik-Krnov. Mężczyzna był w aucie sam, szynobusem podróżowało 20 osób.

Zobacz też: CBA w Nysie! Afera w Agencji Rozwoju. Kto dostaje mieszkania?

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany

Badanie alkomatem wykazało, że oboje kierowców; zarówno maszynista, jak 43-latek za kierownicą osobówki byli trzeźwi. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku była więc chwila nieuwagi i niedostosowanie się do znaku "STOP" przed przejazdem kolejowym. W wypadku, na szczęście, nikt nie został ranny, ale pasażerowie czeskiego szynobusu musieli czekać na komunikację zastępczą.

Charbielin: wjechał pod czeski szynobus relacji Jesenik - Krnov [ZDJĘCIA]
Autor: mat.prasowe