Nie chciał rezygnować z wolności, więc udawał kołdrę. Udało się?

2021-07-30 13:55
Zdzieszowice. Nie chciał rezygnować z wolności, więc udawał kołdrę. Udało mu się?
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/policja opole Zdzieszowice. Nie chciał rezygnować z wolności, więc udawał kołdrę. Udało mu się?

W tym mieszkaniu w Zdzieszowicach (woj. opolskie) musiało się dziać! Najpierw kryminalnym otworzył mężczyzna, który twierdził, że jest sam. W jednym pokoju była 19-latka poszukiwana za kradzież, w innym, 24-latek poszukiwany listem gończym. Tak bardzo nie chciał oddać wolności, że schował się w łóżku, w skrzyni na pościel.

Kryminalni ze Zdzieszowic prowadzili akurat działania operacyjne. Próbowali ustalić miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym 24-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W miniony poniedziałek (26.07) zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta, tam - zgodnie z ustaleniami - miał przebywać podejrzany. Otworzył ktoś inny. Zdziwiony lokator wyznał, że jest bratem poszukiwanego, ale jego krewnego tu nie ma. Policjanci postanowili sprawdzić...

Zobacz też: Ale wpadka! Punkt szczepień w Opolu wywiesił "flagę Rosji"

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii członków gangu narkotykowego

Zaczęli przeszukiwać pomieszczenia. W jednym pokoju natrafili na 19-letnią kobietę - była poszukiwana przez Komendę Powiatową Policji w Kędzierzynie- Koźlu, do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież. A to był dopiero pierwszy pokój!

W kolejnym był już... poszukiwany listek gończym 24-latek. Długo udawało mu się unikać wymiaru sprawiedliwości, ale tym razem kryjówka nie była najlepsza. Mężczyzna schował się w skrzyni na pościel łóżka. Miał do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności, między innymi za uprawę, wytwarzanie i posiadanie narkotyków oraz kradzież.

W mieszkaniu kryminalni trafili też na woreczek foliowy z białym proszkiem i kilka tabletek. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że są to środki odurzające. - Poszukiwane osoby zostały zatrzymane i przewiezione do zakładu karnego, gdzie odbywają już zasądzoną karę - komentuje biuro prasowe tamtejszej policji.

W związku z ujawnieniem środków odurzających, policjanci prowadzą w tej sprawie osobne postępowanie.