Idzie ODWILŻ?! Opolskie: Już po zimie! IMGW ostrzega przed DUŻYMI zmianami [PROGNOZA]

2021-01-18 8:58 mgorecki
Opolskie, prognoza pogody. Koniec zimy?! Czy śnieg jeszcze wróci?
Autor: arch.prywatne Opolskie, prognoza pogody. Koniec zimy?! Czy śnieg jeszcze wróci?

Za nami prawdopodobnie najzimniejszy weekend przełomu 2020 i 2021 roku. Ekstremalne mrozy przeszły przez cały kraj, nie pomijając przy tym Opolszczyzny. Mieszkańcy przypomnieli sobie, jak wygląda prawdziwa zima i chętnie korzystali z wszelkich zimowych atrakcji. Najnowsze prognozy synoptyków zdają się jednak zwiastować szybki koniec tego krótkiego ochłodzenia.

Prognoza pogody: Opolskie: Idzie gołoledź. Śnieg niedługo zniknie

Na szczęście dla jednych, i nieszczęście drugich - śnieg niedługo zniknie z opolskich dróg.Jeszcze w poniedziałek (18 stycznia) synoptycy prognozują miejscami silny wiatr (do 10 km/h) i temperaturę wynoszącą w ciągu dnia do -9°C. To ostatni dzień z takimi warunkami pogodowymi. Od wtorku nadciąga odwilż.

Już we wtorek 19 stycznia synoptycy z IMGW przewidują wystąpienie opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Zmiany powinny być zauważalne już w nocy, kiedy temperatura wzrośnie do -1°C.

Wtorek już niemal całkowicie na plusie (około +1°C), a tylko pod koniec tego tygodnia, termometry wskażą aż +7°C!

Czy śnieg i mróz jeszcze wróci?

Do końca lutego prawdopodobnie nad opolskim niebem pojawią się jeszcze chmury, z których spadnie śnieg, niemniej temperatury pozostaną na plusie. Część dni będzie też słoneczna.

GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]