Jaka pogoda na weekend (31 lipca - 1 sierpnia)? W Opolu znowu "południowy klasyk" [prognoza]

2021-07-31 11:43
Opole: pogoda na weekend 31 lipca - 1 sierpnia
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Opole: pogoda na weekend 31 lipca - 1 sierpnia

Prognoza pogody na weekend 31 lipca - 1 sierpnia dla Opola. Synoptycy, którzy przygotowali prognozę pogody na ten weekend informują o słonecznej i ciepłej sobocie i deszczowej niedzieli. Jeszcze dziś (31.07.21 r.) na termometrach zobaczymy nawet 28°C, podczas gdy w niedzielę temperatura nie przekroczy 18°C. Czeka nas "południowy klasyk", czyli gorący dzień, a później gwałtowne deszcze i burze. Sprawdź prognozę pogody dla Opola na se.pl.

Prognoza pogody na weekend: 31 lipca - 1 sierpnia dla Opola

Dziś (31.07.21 r.) w Opolu będzie bardzo ciepło. W ciągu dnia na termometrach do 28°C, niewielki wiatr - ok. 13 km/h - i sześć, długich, słonecznych godzin. Możliwe zachmurzenie z przelotnymi, ale niewielkimi, opadami. Słońce zajdzie o 20:36.

Zobacz też: Perseidy 2021, noc spadających gwiazd. Gdzie i kiedy oglądać?

Opole. Pogoda na niedzielę 1 sierpnia

Opole sierpień przywita tego roku całkiem dużymi opadami deszczu. Synoptycy IMGW wydali już prognozowane ostrzeżenie 1 stopnia, które informuje o deszczu z przechodzącymi nad całym województwem burzami.

Temperatura wyraźnie spadnie, w ciągu dnia nie przekroczy 20°C, a zachmurzenie wyniesie 94 proc. Słonecznych godzin raczej się nie spodziewajmy - prognozy przewidują maksymalnie 3. Podobna aura utrzyma się do poniedziałku, a na wtorek IMGW wydało już kolejną prognozę ostrzeżenia pogodowego.

Zobacz koniecznie: Jackowski dla SE: "Sierpień potrwa półtora miesiąca". Szokujące prognozy

19 letnia dziewczyna zginela pod kołami autobusu