Koniec stycznia. Prognoza pogody [26-31.01] Opolskie: Nadciąga potężna ODWILŻ?! Kiedy OCIEPLENIE?

2021-01-26 10:26 mgorecki
Mrozy ustępują, będzie odwilż
Autor: Pixabay.com

Ostatni tydzień stycznia. Prognoza pogody na ostatnie dni stycznia 2021 r. Według synoptyków, z końcem miesiąca ponownie będziemy mieli do czynienia z zimową aurą, opadami śniegu, zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Przejściowo padać będzie także deszcz i deszcz ze śniegiem. W województwie opolskim już z czwartku (28.01) na piątek (29.01) obowiązuje ostrzeżenie pogodowe. Nadciąga gołoledź!

Prognoza pogody. Koniec stycznia 2021. Kiedy odwilż?

We wtorek i środę (26-27.01) w większości kraju nadal przewaga zachmurzenia całkowitego i dużego, na wschodzie intensywne opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej miejscami o 10, do nawet 20 cm. Wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenia pogodowe synoptyków IMGW obowiązują we wtorek już tylko na północnym i południowych wschodzie Polski. Sytuacja może się zmienić od czwartku (28.01). Prognozowane zagrożenia meteorologiczne będą dotyczyły całego kraju: dla województwa opolskiego ostrzeżenie IMGW obowiązuje od czwartku do piątku 29.01 i przewiduje zamarzające opady.

Idzie ocieplenie?

Z końcem stycznia w woj. opolskim w ciągu dnia  i w nocy miejscami prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatury mogą się wahać od 1°C w piątek do nawet -4°C w niedzielę (ostatni dzień stycznia).

Kolejne dni przyniosą już nieco więcej słońca, choć z początkiem lutego temperatury wciąż mogą spadać poniżej 0°C. W drugiej połowie lutego zdecydowanie więcej słońca i... koniec mrozów.

Atak zimy. Białystok 6 rano